Bursa’ da Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Hizmeti

Bursa ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Bursa ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve bu ildeki emlak piyasasını kısaca inceliyor, Bursa’da yapılan konut satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Bursa köklü geçmişi ile tarih ve kültür kentidir. Roma ve Osmanlı dönemlerine damga vuran eserlerde yer alan İznik çinisi 15. yy.’dan bu yana Bursa’da üretilmektedir. Termal turizm açısından Türkiye’nin en değerli şehirlerinden birisidir. Meşhur Bursa ipeği ile tekstilin kalbi Bursa’da atmaktadır. Türkiye’nin sanayi üssü durumunda olan Bursa’da; 13 adet organize sanayi bölgesi, 8 adet sentetik iplik fabrikası ve 4 adet otomobil üretim fabrikası bulunmaktadır. Diğer yandan makine ve imalat sanayi ile gıda sektörü alanında da önemli bir paya sahiptir. Bursa gerek konumu gerekse mevcut potansiyeli ile gelişmeye devam etmektedir.

 

Bölgeler

Bursa 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin 4. en yoğun ilidir. Toplam 17 ilçesi bulunmaktadır. Sırası ile bu ilçeler; Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafa Kemal Paşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım’dır. 2017 verilerine göre şehrin en yoğun nüfusa sahip olan ilçeleri; Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve İnegöl’dür. Son 10 yıldır nüfusu düzenli olarak artmaktadır. Şehrin yüzölçümü 10.882 km2 olmasına rağmen nüfusu 2017 yılı verilerine gören 2.936.803 kişi ile 3 milyona yaklaşmıştır.

Gayrimenkul Değerleme Bursa

Bursa Emlak Piyasası

Bursa 2016 yılı Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Türkiye’de 1. sırada yer almıştır. Coğrafi konum itibariyle Avrupa’ya geçişin ilk kapısı olan şehir, sanayi anlamında İstanbul ile yarışır durumdadır. Yaşanabilir bir şehir olması, son dönemlerde gerçekleşen alt yapı çalışmaları ve ulaşım hatlarındaki kaliteli hizmet artışı ile gayrimenkul piyasası Bursa’da oldukça canlanmıştır. Gayrimenkul imalat ve satış ortalamasında Bursa, Türkiye’den üç kat daha fazla artış sergilemiştir. 2017 yılı verilerine göre emlak fiyatları %33 ile en fazla artış gösteren Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleri olmuştur. Yıldırım, Mudanya ve Gemlik ise diğer ilçelere göre en fazla talep alan diğer ilçeler olmuştur.

Gayrimenkul Değerleme Bursa

Bursa civar illerden gelen göçler ile durmaksızın büyümeye devam eden bir şehirdir. İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde yatırımcıları, üniversite öğrencileri ve İstanbul’dan başka bir şehirde yaşamak isteyenlerin gözdesidir. Yaklaşık 10 yıldır şehrin hem nüfusu hem de emlak piyasası düzenli olarak artış göstermektedir. 2017 yılında Bursa’da  36.192 konut satışı yapılmıştır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre 2018 yılı Mayıs ayına dek ise 20.804 konut satışı ile Bursa emlak piyasası büyümeye devam etmektedir.

Bursa’daki arsa, konut, iş yeri, fabrika, ev gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

Son yıllarda yabancı turistlerin ilgisini çeken Bursa konut alış-satışı konusunda dinamik bir yapıya sahiptir. Bu işlemler sırasında konut – ev değerleme hizmeti almak, ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçebilecektir. Bursa’da gayrimenkul almayı düşünenler, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıpların önüne geçmek için Tapu Eksperi’nden ekspertiz hizmeti alabilir.

Niteliğine göre Bursa’da en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri:

  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Teminat değerleme hizmetleri
  • Otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)