Edirne’ de Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Hizmeti

Edirne ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Edirne ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve bu ildeki emlak piyasasını kısaca inceliyor, Edirne’de yapılan konut satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Edirne, Trakya Bölgesinde bulunan üç şehirden biridir. Marmara Bölgesinin Ege Denizi, Bulgaristan ve Yunanistan ile temas eden yüzüdür. Bulunduğu konum itibariyle ticari anlamda büyük değere sahiptir.

Edirne, Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Kültürlerin geçiş güzergahında yer alması ve Balkan Savaşları’nın en sert geçtiği il olması sebebiyle tarihimize ışık tutan birçok tarihi esere sahiptir. 

Bölgeler

Edirne’nin toplam 9 ilçesi bulunmaktadır. Sırası ile bu ilçeler; Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa’dır. 2017 TÜİK verilerine göre şehrin en yoğun nüfusa sahip olan ilçeleri; Merkez, Keşan, ve Uzunköprü’dür. Şehrin yüzölçümü 6.119 km2’dir. 2007 yılından bu yana şehrin nüfusu düzenli olarak artmaktadır. 2017 yılı itibariyle güncel nüfusu 178.910 kişidir. 

Gayrimenkul Değerleme Edirne

Edirne Emlak Piyasası

Edirne’nin emlak piyasası sanayileşen bölgeleri ile oldukça paralellik göstermektedir. Şehrin ana geçim kaynağı tarımsal ürün işleyen gıda firmalarıdır. Son dönemlerde sınır kapılarına ve büyük şehirlere olan yakınlığı nedeniyle tekstil sektörü de canlanmıştır. Edirne ilinin en hızlı gelişen ilçeleri Merkez ve Uzunköprü’dür. Sebebi ise çeltik ve yağ işleyen birçok gıda firmasının bu ilçelerde yer almasındır. Bu gelişme nüfus verilerinde de açıkça görülmektedir. Keşan, Merkez, İpsala ve Havsa ilçelerin de ise sanayileşme hızı yüksektir. Sınır kapılarının konumu göz önünde bulundurulduğunda Edirne Merkez, Uzunköprü ve Keşan merkez ilçelerdir. Emlak piyasası bu ilçelerde oldukça hareketlidir.

Gayrimenkul Değerleme Edirne

Edirne bölgesel kalkınma projeleri ile giderek değerlenen bir şehirdir. Hızlı tren projesi ile 45 dakikada İstanbul’a ulaşmak büyük bir kolaylık sağlamıştır. Çalışmaları devam eden Çanakkale Köprüsü ile Keşan-Tekirdağ bölgesi oldukça hareketlenecektir. Köprü sayesinde Edirne’nin, İzmir ve İstanbul ile olan iletişim ağı güçlenecektir. Edirne’nin tarihsel önemi ve İpek yolu güzergahında taşıdığı değer, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tamamlanmasıyla eski günlerine dönmüştür. Edirne böylelikle, ülkemizin kozmopolit şehirleri ve dünya ülkeleri ile entegre olma yolunda ilerlemektedir.

Edirne’deki arsa, ev, işyeri, fabrika ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

Edirne, dünyada Floransa’dan sonra metrekare başına düşen tarihi eser bakımından ikinci en zengin şehir konumundadır. 2017 yılında şehir 3 milyon turist ağırlamıştır ve 2018 yılı içinde şehrin hedefi 10 milyon turiste ev sahipliği yapmaktır.
Turizmin canlanması doğrudan konutların değerlenmesinde etkili olmaktadır. Yatırım yapmak ve Edirne’de konut almak isteyenlerin, konut işlemleri sırasında konut – ev değerlemesi alınması, ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçebilecektir.
Edirne’de gayrimenkul alımı yapacak olanlar, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek için lisanslı uzmanlarımızdan ekspertiz hizmeti alabilir.

Niteliğine göre Edirne’de en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri:

  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Teminat değerleme hizmetleri
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri