Giresun’da GAYRİMENKUL DEĞERLEME (EKSPERTİZ) HİZMETİ

Giresun ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Giresun ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımı ve ildeki emlak piyasası ile konut satışlarını inceliyoruz.

İklimi, doğası, sosyal yaşam alanları ve sunduğu imkanlarla Giresun her yıl gelişmeye devam ederken konut talebi her geçen gün artan kentlerde olduğu gibi Giresun emlak piyasası da ivme kazanmaya devam etmektedir.

Giresun’da Emlak Piyasası

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun, tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli yaşam yerlerinden biri olmuştur. 

Tarım ve ticaret merkezlerinden biri olan Giresun’da, merkezinin yanısıra emlak piyasasının geliştiği büyük belde ilçeleri de bulunmaktadır. Piraziz, Bulancak, Çanakçı, Çamoluk, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Alucra, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere gibi ilçeleri de içinde barındıran il, emlak piyasasının giderek canlandığı şehirlerden biridir.

Karadeniz Bölgesi’nin yükselen şehirlerinden olan Giresun ili içerisinde son yıllarda giderek artan projeler emlak sektörü açısından da ilin önemini de gün geçtikçe artırmaktadır.

Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Raporu Giresun

Büyük ölçüde fındık üretimi, balıkçılık ve tarımın ön plana çıktığı Giresun’da arazi ve konut değerlemesi ağırlık kazanmaktadır. Giresun ili genelinde ticari projelerden bireysel ev satışlarına kadar gayrimenkul sektörü hareketlilik kazanırken, çoğu mahallede bir emlak ya da arazi satışının olduğu gözlenmiştir. 

Türkiye’de fındık üretiminde büyük paya sahip olan Giresun’da bu alanda faaliyet gösteren birçok fabrika yer alıyor. Ticaret ve tarım alanlarıyla beraber bölgede gayrimenkul sektörü de büyümeye devam etmektedir. Giresun’da yapılan toplam konut ve arazi satışlarının büyük bir kısmında ekspertiz hizmetinin alınmadığı tahmin edilmektedir. Yasal durumu incelenmeden ve risklere açık olarak güncel piyasa değeri belirlenmeden yapılan bu konut satışları sebebiyle yaşanan hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek adına Giresun’daki gayrimenkul alıcıları bir gayrimenkul değerleme hizmeti alabilir.

Giresun’daki arsa, iş yeri, lüks konut ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.