Iğdır’da GAYRİMENKUL DEĞERLEME (EKSPERTİZ) HİZMETİ

Iğdır ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Iğdır ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımı ve ildeki emlak piyasası ile konut satışlarını inceliyoruz.

İklimi, doğası, sosyal yaşam alanları ve sunduğu imkanlarla Iğdır, konut talebi her geçen gün artan kentlerde olduğu gibi Iğdır emlak piyasası da ivme kazanmaya devam etmektedir.

Iğdır’da Emlak Piyasası

Doğu Anadolu gibi yüksek platolar ve dağlık kesimlerin geniş yer kapladığı bölgede yer alan Iğdır, gösterdiği farklı çevre özellikleri ile önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur.

Türkiye’nin sınır şehirlerinden olan Iğdır’da, merkezinin yanı sıra emlak piyasasının geliştiği büyük belde ilçeleri de bulunmaktadır. Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca gibi ilçeleri içinde barındıran il, emlak piyasasının geliştiği şehirlerden biridir. 

Doğu Anadolu Bölgesi’nin gelişmekte olan şehri Iğdır içerisinde son yıllarda artan projeler emlak sektörü açısından ilin değerini gün geçtikçe artırmaktadır.

Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Raporu Iğdır

Gerek iklimi gerekse toprak ve bitki örtüsü yönünden farklı çevre özelliklerinden kaynaklı tarım ve hayvancılığın geliştiği Iğdır’da arazi ve konut değerlemesi ağırlık kazanmaktadır. Iğdır ili genelinde TOKİ ve özel projelerden bireysel ev satışlarına kadar gayrimenkul sektörü hareketlilik kazanırken, hemen hemen her mahallede bir emlak ya da arazi satışının olduğu gözlenmiştir. 

Türkiye’nin doğusundaki sınır şehirlerinden olan Iğdır çok eski yerleşim yerlerinden biri olarak sınır ticareti, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren yatırımlar alıyor. Bununla beraber bölgede gayrimenkul sektörü de büyümeye devam etmektedir. Iğdır’da yapılan toplam konut ve arazi satışlarının büyük bir kısmında ekspertiz hizmetinin alınmadığı tahmin edilmektedir. Yasal durumu incelenmeden ve risklere açık olarak güncel piyasa değeri belirlenmeden yapılan bu konut satışları sebebiyle yaşanan hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek adına Iğdır’daki gayrimenkul alıcıları bir gayrimenkul değerleme hizmeti alabilir.

Iğdır’daki arsa, iş yeri, lüks konut ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.