Kastamonu’da GAYRİMENKUL DEĞERLEME (EKSPERTİZ) HİZMETİ

Kastamonu ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Kastamonu ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımı ve ildeki emlak piyasası ile konut satışlarını inceliyoruz.

Yaşam kalitesi, iklimi, doğası, sosyal yaşam alanları ve sunduğu imkanlarla Kastamonu her yıl gelişmeye devam ederken konut talebi her geçen gün artan kentlerde olduğu gibi Kastamonu emlak piyasası da ivme kazanmaya devam etmektedir.

Kastamonu’da Emlak Piyasası

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu, zengin kültürel varlıkları, yemyeşil doğası ve sahilleriyle önemli iş ve yaşam yerlerinden biri olmuştur.

Tarım ve ticaret merkezlerinden biri olan Kastamonu’da, merkezinin yanısıra emlak piyasasının geliştiği büyük belde ilçeleri de bulunmaktadır. Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü ve Tosya gibi ilçeleri de içinde barındıran il, emlak piyasasının giderek canlandığı şehirlerden biridir. 

Karadeniz Bölgesi’nin yükselen şehirlerinden olan Kastamonu ili içerisinde son yıllarda oldukça artan projeler emlak sektörü açısından da ilin popülerliğini gün geçtikçe artırmaktadır.

Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Raporu Kastamonu

Tarım ve orman ürünlerine ilişkin sanayi üretiminin ön plana çıktığı Kastamonu’da arazi ve konut değerlemesi ağırlık kazanmaktadır. Kastamonu ili genelinde ticari projelerden bireysel ev satışlarına kadar gayrimenkul sektörü hareketlilik kazanırken, çoğu mahallede bir emlak ya da arazi satışının olduğu gözlenmiştir. 

Tarım ve orman ürünlerine yönelik sanayinin gelişme gösterdiği Kastamonu’da country tarzı denilen masif mobilya alanındaki işletme yatırımlarıyla beraber bu alanda birçok imalathane ve fabrika faaliyet göstermeye başladı. Ticaret alanlarıyla beraber bölgede gayrimenkul sektörü de büyümeye devam etmektedir. Kastamonu’da yapılan toplam konut ve arazi satışlarının büyük bir kısmında ekspertiz hizmetinin alınmadığı tahmin edilmektedir. Yasal durumu incelenmeden ve risklere açık olarak güncel piyasa değeri belirlenmeden yapılan bu konut satışları sebebiyle yaşanan hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek adına Kastamonu’daki gayrimenkul alıcıları bir gayrimenkul değerleme hizmeti alabilir.

Kastamonu’daki arsa, iş yeri, lüks konut ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.