Kilis GAYRİMENKUL DEĞERLEME (EKSPERTİZ) HİZMETİ

Kilis ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Kilis ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve ildeki emlak piyasası ile konut satışlarını inceliyoruz.

İklimi, doğası, sosyal yaşam alanları ve sunduğu imkanları ile Kilis her yıl gelişmeye devam ederken konut  talebi her geçen gün artan kentlerde olduğu gibi Kilis emlak piyasası da ivme kazanmaya devam etmektedir.

Kilis’te Emlak Piyasası

Akdeniz ve Güneydoğu bölgeleri arasındaki geçiş kuşağı üzerinde yer alan Kilis, doğası ve yerleşmeye elverişli coğrafyasıyla önemli yerleşim alanlarından biridir. 

Kilis merkezinin yanı sıra emlak piyasasının geliştiği büyük belde ilçeleri bulunmaktadır. Elbeyli, Polateli ve Musabeyli gibi ilçelerini de içinde barındıran il emlak piyasasının canlandığı şehirlerden biri olmuştur. 

Bölgenin önemli şehirlerinden olan Kilis, Suriye’den aldığı göç sonucunda son yıllarda oldukça artan projeler ile emlak sektörü açısından değerini gün geçtikçe artırmaktadır.

Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Raporu Kilis

Sınır ticareti, tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı Kilis’te arazi ve konut değerlemesi ağırlık kazanmaktadır. Kilis ili genelinde TOKİ ve özel projelerden bireysel ev satışlarına kadar gayrimenkul sektörü hareketlilik kazanırken, hemen hemen her mahallede bir emlak ya da arazi satışının olduğu gözlenmiştir. 

Tarım arazileri açısından zengin bir coğrafyaya sahip olan Kilis, konutların yanında satılık araziler ile alakalı oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Kilis’te yapılan toplam konut ve arazi satışlarının büyük bir kısmında ekspertiz hizmetinin alınmadığı tahmin edilmektedir. Yasal durumu incelenmeden ve risklere açık olarak güncel piyasa değeri belirlenmeden yapılan bu konut satışları sebebiyle yaşanan hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek adına Kilis’teki gayrimenkul alıcıları bir gayrimenkul değerleme hizmeti alabilir.

Kilis’teki arsa, iş yeri, lüks konut ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.