kocaeli’de Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Hizmeti

Kocaeli ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Kocaeli (İzmit) ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve bu ildeki emlak piyasasını kısaca inceliyor, Kocaeli’de yapılan konut satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Kocaeli konum olarak Karadeniz ve Marmara Denizi’ne ulaşan kıyıları ile önemli bir şehirdir. İstanbul gibi bir metropole olan yakınlığı sebebiyle düzenli olarak göç almakta ve büyümektedir.
Milattan önceki dönemlerden bu yana dünyanın en kritik kavşak noktasında yer alan İzmit, Kocaeli’ni beslemektedir. Derince Limanı sayesinde dünyanın dört bir yanında deniz ticareti yapılabilmektedir.

Bölgeler

Kocaeli, 2017 yılı verilerine göre Marmara Bölgesi’nin 3. en yoğun ilidir. İstanbul ve Bursa’dan sonra Marmara Bölgesi’nin sanayi ve ticaret şehridir.
Toplam 12 ilçesi bulunmaktadır. Sırası ile bu ilçeler; Gebze, İzmit, Darıca, Körfez, Gölcük, Derince, Çayırova, Kartepe, Başiskele, Karamürsel, Kandıra ve Dilovası’dır.
2017 verilerine göre şehrin en yoğun nüfusa sahip olan ilçeleri; Gebze, İzmit ve Darıca’dır.
Son 10 yıldır nüfusu düzenli olarak artmaktadır. Şehrin yüzölçümü 3.626 km²’dir. 2008 yılından bu yana düzenli olarak göç almaktadır. 2017 yılı itibariyle güncel nüfusu 1.883.270 kişidir.

Gayrimenkul Değerleme Kocaeli

Kocaeli (İzmit) Emlak Piyasası

Kocaeli, yüzölçümü açısından oldukça küçük bir ildir. Bunun yanı sıra sanayi sektörü için katma değeri oldukça yüksek üretim ağına sahiptir. Şehir Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan 87’sine ev sahipliği yapmaktadır. Konumu, coğrafyası ve iş gücü ile son dönemlerde cazibe merkezi haline gelmiştir.

Şehre birçok yatırım yapılmaktadır. Cengiz Topel Havalimanı, İzmit Körfez Geçişi ve İstanbul-Bursa-Balıkesir İzmir Otoyol projesi, Kuzey Marmara Otoyol projesi, İzmit kent merkezi tramvay çalışması, Bilişim Vadisi projesi, Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi ve Entegre Katı Atık Tesisleri şehrin emlak piyasasını hareketlendirmektir.

Gebze, Başiskele, Karamürsel, Gölcük, Kartepe ve İzmit ilçeleri son dönemler oldukça değer kazanmıştır.

Gayrimenkul Değerleme Kocaeli (İzmit)

Kocaeli son 10 yıllık verileri incelendiğinde imalat sanayisine sağladığı katkı yaklaşık %15’tir. Türkiye araç üretimin yüzde 37,7’si, kimya sanayi içerisindeki payı yüzde 27, metal sanayinin yüzde 19’unu karşılamaktadır.
Kocaeli aynı zamanda doğal güzellikleri ile özellikle yerli turistlerin gözdesi konumdadır. Plajları, kayak merkezi, yayları ve tarihi eserleri önem taşımaktadır. Son dönemlerde yapılan yatırımlar ile konut fiyatları oldukça artmıştır.

Kocaeli’deki fabrika, arsa, ev, iş yeri ve konut gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

2017 yılında Kocaeli’de 38.898 adet konut satışı yapılmıştır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre 2018 yılı Mayıs ayına dek ise 17.802 konut satışı ile Kocaeli emlak piyasası ümit vermektedir. Şehrin gelişmiş sanayisi sebebiyle iş olanaklarının yüksektir.  Bu nedenle konut alış-satışı konusunda dinamik bir yapısı vardır. Konut işlemleri sırasında konut – ev değerleme hizmeti almak, ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçebilecektir. Kocaeli‘de gayrimenkul alımı yapacak olanlar, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek için lisanslı uzmanlarımızdan ekspertiz hizmeti alabilir.

Niteliğine göre Kocaeli’de en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri:

  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)
  • Teminat değerleme hizmetleri
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri