Van’ da Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Hizmeti

Van ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Van ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve bu ildeki emlak piyasasını kısaca inceliyor, Van’da yapılan konut satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Urartular’dan miras kalan Van, geçmişten günümüze birçok medeniyete misafirlik yapan, Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık şehridir.

Van Gölü bölgenin en büyük kapalı havzasıdır. Eşsiz doğası ve ülkemizin sınırında yer alması ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

Bölgeler

Van 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin 19. en yoğun ilidir. Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. Sırası ile bu ilçeler; Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit(Gümüşdere), Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Saray, İpekyolu ve Tuşba’dır. 2017 TÜİK verilerine göre şehrin en yoğun nüfusa sahip olan ilçeleri; İpekyolu, Tuşba, Edremit ve Erçiş’tir. Şehrin yüzölçümü 21.334 km² ‘dir. TÜİK verilerine göre 2017 yılı sonunda sahip olduğu nüfus 1.106.891 kişidir.

Gayrimenkul Değerleme Van

Van Emlak Piyasası

Van emlak piyasası yaşanan depremin ardından hareketlenmeye başlamıştır. Özellikle İranlı yatırımcıların ilgisi her geçen gün artmaktadır ve yeni yapılan evlere rağbet devam etmektedir. Şehir bölgesel olarak Asya, Orta Doğu ve Kafkas pazarına açılan bir kapı konumundadır.

Şehrin ulaşım olanakları arasında yer alan karayolu, demiryolu ve havayolu ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi konumundadır.

Deprem sonrası devlet desteği ile yapılan TOKİ konutları sayesinde hareketlenen emlak piyasası giderek ivme kazanmaktadır. Iraklı yatırımcıların, şehir merkezindeki konutlara ilgisi bir hayli büyüktür.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 35 yıllık geçmişi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden çok fazla öğrenci almaktadır. Şehir dışından bölgeye gelen öğrencilerin konut talebi ile birlikte, emlak piyasasında beklenen hareketlilik  yakalanmaktadır.

Gayrimenkul Değerleme Van

Van 2,3 milyon küçükbaş hayvan varlığı ile ülkemiz de 1. Sırada yer almaktadır. Yatırımcılar bölgesel teşvik ve yatırımlar ile bütünleşmiş et tesislerine yönlendirilmeye başlanmıştır. Tesislerin kurulması ve işlemesi halinde civar iller ve ülkelere yapılacak olan ihracatın artması beklenmektedir.

Türk Cumhuriyetleri, Rusya, İran ve Irak’a olan yakınlığı ile Van, doğu bölgemizde ekonominin kalbi olmaya adaydır.

Van’daki fabrika, arsa, ev, iş yeri, konut gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

Urartuların başkenti olan Van, o dönemde Tuşba olarak anılmaktaydı. Bunun anlamı ise ‘Güneşin Şehri’ demektir. 77 megavatlık güneş enerjisi projesi ile Van, Türkiye’nin en fazla yatırım alan ikinci şehridir. Yılda 9 bin megavat elektrik üreten şehir, ülkemizin elektrik ihtiyacının %8’ini karşılamaktadır. 2017 yılında Van’da 7.934 konut satışı yapılmıştır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre 2018 yılı Mayıs ayına dek ise 2.951 konut satışı yapılmıştır. Depremin etkilerini üzerinden atan ve ivmesini gelişime doğru çeviren Van, genç nüfus yapısı ile büyük bir dinamizm taşımaktadır. Van bölgesinde aktif olarak devam eden büyük inşaat projeleri bulunmaktadır. Tamamlanan projeler ile konut alış-satış hızlanmıştır. Bu işlemler sırasında konut – ev değerleme hizmeti almak, ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçebilecektir.

Van’da gayrimenkul alımı yapacak olanlar, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek için lisanslı uzmanlarımızdan ekspertiz hizmeti alabilir.

Niteliğine göre Van’da en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri:

  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Teminat değerleme hizmetleri
  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri