Evde kal ev ekspertiz yaptır

Uzun zamandır ev satın almak için plan yaptınız ve Coranavirus günlerine mi denk geldi? Yaşanan zorlu günlerde evden çıkamıyor olsanızda bu, güvenli bir şekilde ev satın almanıza engel değil. Nasıl mı? Ev ekspertizi yaptırın, gayrimenkul değerleme uzmanları sizin için evi yerinde incelesin ve raporlasın. Ev ekspertiz raporu sayesinde hem gayrimenkulün gerçek piyasa değerinden hem de yasal durumundan emin olun. Böylece riske girmeden ev alma işlemini gerçekleştirin.

Ev Ekspertizi Riskleri Nasıl Azaltır?

Konut ekspertiz ya da daha yaygın bilinen adı ile konut değerleme, emlak almak isteyen isteyen yatırımcılar tarafından başvurulan oldukça önemli bir hizmettir. 

Satış işlemleri gerçekleştirirken bireyler tarafından aradaki güveni tesis etmek adına talep edilen ev ekspertiz raporu tarafların karşılaşabileceği riskleri minimize eder. Söz konusu değerleme pek çok avantaj ile paranızı güvende tutar. Peki, bu hizmeti almanızı gerekli kılan faktörler nelerdir?

 Gayrimenkul Değerleme Raporunun Kapsamı Nedir ?

Konut Değerleme Hizmeti Neden Alınmalıdır?

Konut alım satımlarında bireylerin genel tavrı satıcıların beyan ettiği fiyatlar üzerinden bir pazarlık yaparak gayrimenkulü satın alma şeklindedir. Ancak pek çok durumda böylesi bir tutum yanlış ve bütçenizi zarar uğratacak bir yaklaşımdır. Size sunulan değerde olmayan bir evi emin olmadan satın almak yerine ev ekspertiz raporu edinerek bir profesyonel değerlendirmesi sonrasında satın almanız sizi karşılaşabileceğiniz olası risklerden korur.

Konut ekspertiz kapsamında öncelikle evin fiziksel özellikleri incelenerek risk taşıyan herhangi bir durumun var olup olmadığı üzerinde değerlendirmeler yapılır. Bunun yanında tapu müdürlükleri ve ilgili belediyelerde yapılan incelemede mülkün kurallara uygun inşa edilip edilmediği saptanır. Evin konumu, manzarası, güvenlik durumu, fonksiyonel şartları (asansör, havuz vs.), ulaşım koşulları değerlendirmeye alınır. Değerlendirme neticesinde evin yaklaşık değeri belirlenerek satın alma davranışına etki edecek olan rapor ilgilisine sunulur.

 Konut ekspertiz raporu eksper veya gayrimenkul değerleme uzmanı olarak anılan uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından gerçekleştirilen sınavlarla lisanslı değerleme uzmanı olmaya hak kazanan bu bireyler alanında uzman ve gerekli lisansa sahip kişiler olarak güvenilir bilgiler doğrultusunda konut ekspertiz hizmeti vermektedir. Peki bu zorlu coronavirüs günlerinde ev ekspertiz hizmeti alırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Konut Ekspertizinde Güvenli Çözüm; Tapu Eksperi

Türkiye’nin 81 ilinde güvenli çözümleri ve gayrimenkul değerleme konusundaki yüksek standartlardaki hizmetleri ile Tapu Eksperi, konut ekspertizi konusundaki her ihtiyacınıza çözüm üretmeyi hedefler. Siz de konut alım-satım işlemlerinde coronavirüsten olumsuz bir şekilde etkilenmeden güvenli yoldan konut ekspertiz raporu almak istiyorsanız Tapu Eksperi ile iletişime geçebilirsiniz.

Haberdar Olun!

Haberdar Olun!

En son güncel haberleri almak için mail listemize katılın

Teşekkürler Ederiz..