Yalova’da GAYRİMENKUL DEĞERLEME (EKSPERTİZ) HİZMETİ

Yalova ilçesinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul değerleme hizmetleri vermekte olduğumuz Yalova bölgesindeki gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve ayrıca bu ildeki emlak piyasasının kısaca inceliyor, Yalova’da yapılan gayrimenkul satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Yalova Marmara Bölgesi’nde bulunmaktadır. 1995 yılında il statüsüne kavuşmuştur. İlin tarihi dokusu M.Ö. 3000 yılına dek uzanmaktadır. Birbirinden güzel ilçeleri ile sağlık turizminin gözbebeği olan Yalova, İstanbulluların nefes almaya kaçtığı bir ildir.

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Yalova, Bursa ve Kocaeli ile komşudur. Marmara denize olan sahili sebebi ile İstanbul’a erişim kolaylığı bulunmaktadır. 1999 yılında yaşanan Gölcük depreminin ardından hızla yaralarını saran il, Türkiye’nin en popüler turizm şehirlerinden birisi haline gelmiştir. Her yıl binlerde yerli ve yabanı turisti ağırlamaktadır.

Bölgeler

Yalova nüfusu 2018 yılı verilerine göre 262.234 kişidir. Yüz ölçümü 850km² olan ilin; toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Altınova, Armutlu, Çiftlikköy, Çınarcık, Merkez ve Termal’dir.

İlin nüfus yoğunluğu Altınova ilçesinde yoğunlaşmıştır.  Yalova’nın en az nüfusa sahip olan ilçesi ise Termal’dir.

Altınova ilçesi çeşitli dönemlerden günümüze kadar uzanan tarihi eserlerin bulunduğu, doğal güzellikleri ile talep gören bir ilçedir.

Armutlu ve Termal kaplıcaları ise ülkemizin en değerli kaplıcaları arasında yer almaktadır. Şehrin tarihi kadar eski olan kaplıcalar şifa merkezidir.

Çınarçık ve Çiftlikköy ise yaz aylarında turistlerin gözdesidir. Kamp alanları ve sahilleri ile Marmara denizinin en temiz kıyılarına sahip ilçeleri yaz aylarında yoğun olmaktadır.

Gayrimenkul Değerleme Yalova

Yabancıya Gayrimenkul Satışları

2018 yılı verilerine göre Yalova yabancıya gayrimenkul satışında %91 artış göstermiştir. Kaplıca ve sağlık turizmi alanında yabancı turistlerin ilgisini çeken şehir her geçen yıl değer kazanmaya devam etmektedir.

TÜİK verilerine göre yabancıya konut satışı Türkiye geneli 2018 yılında, önceki yıllara kıyasla %78 artmıştır. Bu artış sonucu 22.234 olan konut satışı 2018 yılında 39.663’e yükselmiştir. Yalova ise en fazla konuş satışı yapılan ilk 5 il içerisinde 2.063 konutla yer almaktadır.

 

2017 yılında Yalova’da yabancıya satılan konut toplamı 1.079 iken,2018 yılında büyük bir sıçrama göstermiştir. İle özellikle Körfez ve Orta Doğu ülkelerinin vatandaşları talep göstermektedir. Turistler son düzenleme ile sadece vatandaşlık almak değil aynı zamanda yatırım da yapmak niyetindeler.

Son 3-4 yıllık gayrimenkul talepleri incelendiğinde Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Arap turistlerin Yalova’ya ilgi duyduğu görülmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Yalova

Yalova doğa harikası ormanları ve kaplıcaları ile ünlü bir turizm şehridir. Oksijen deposu olması sebebiyle ilgi çekmekte ve göç almaktadır.

Son yıllarda İstanbul–Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli bölümü olan Körfez Geçiş Köprüsü bölgeye değer katmıştır. Köprünün hizmete girmesi ile birlikte Yalova-Bursa-Sapanca hattı alternatif bir bölge haline dönüşmüştür. Bu da yatırım yapmak isteyen yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yalova’daki arsa, iş yeri, konut ve otel gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

İnşaat yatırımlarının gözdesi haline gelen Yalova’da 2023 yılı sonuna kadar 5 milyar dolarlık yatırım beklenmektedir. Tatile gelen yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Yalova, yıllar içerisinde değer kazanarak yatırımcıların yüzünü güldürmüştür. Son yıllarda yabancı turistlerin artan ilgisi de bölgede ki gayrimenkul piyasasını hareketlendirmektedir.

Eğer Yalova’da bir gayrimenkul satın almaya karar verdiyseniz, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek için SPK lisanslı uzmanlarımızdan ekspertiz raporu alabilirsiniz. Tüm Türkiye’de gayrimenkul değerleme şirketi olarak faaliyet gösteren tapueksperi.com‘dan hemen teklif isteyin.

 

Niteliğine göre Yalova’da en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri: 

  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Otel, motel, tatil köyü ve turistik tesis değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Teminat değerleme hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri