Geç kalmayın! Değerli konut vergisine itiraz edin

Değerli konut vergisi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, değeri 5 milyon TL ve üzeri konutlar için yürürlüğe giren ‘değerli konut vergisi’ kapsamında mülk sahiplerine tebligatlar göndermeye başladı. Vatandaşlar konutları için belirlenen değere 15 gün içinde itiraz edebilecek.

Değerli konut vergisi kapsamında 5 milyon TL ve üzeri konutlarlar için düzenlenen vergi kararı yürürlüğe girerken binlerce vatandaş da itiraz etmeye hazırlanıyor. Tebligatları alan vatandaşların çoğu çıkarılan değerin doğruyu yansıtmadığını düşünerek hukuki yollarla itiraz etme haklarını kullanmak istiyorlar. İtiraz dilekçesi vermek için 15 gün süresi olan vatandaşların işlemler için elini çabuk tutması gerekiyor.

Eğer bu tebliğ edilen değere itiraz etmek istiyorsanız tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Tapu Kadastro ve Genel Müdürlüğü’ne yazılmış bir dilekçe ile tebliğ edilen değere itiraz edebilirsiniz.

Değerli konut vergisi için bulunacağınız itirazda gayrimenkul ekspertiz raporu önemli bir rol oynamaktadır. Konutunuz için gösterilen değerin doğruyu yansıtmadığını düşünüyorsanız SPK onaylı gayrimenkul değerleme şirketine yaptıracağınız ekspertiz raporu ile evinizin gerçek değerini kanıtlayabilir ve ekspertiz raporunu itiraz dilekçenize ek yapabilirsiniz.

Haberdar Olun!

Haberdar Olun!

En son güncel haberleri almak için mail listemize katılın

Teşekkürler Ederiz..