Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca düzenlenen ve ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılar için gerçekleştirilen İmar Barışı ödemelerinde süre 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

30 Haziran’da son bulması beklenen İmar Barışı ödemeleri, Resmi Gazete’de yer alan kararla 31 Aralık tarihinde son bulacak.

Bu sayede 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunmuş vatandaşlar yapı kayıt bedeli ödeme işlemlerini 31 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilecek.

İmar Barışından Faydalanmak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25’ini 31 Temmuz 2019 tarihine kadar peşin yatıranlar kalan kısmını takip eden aylarda taksitli olarak ödeyebilecekler. Her ayın birinde kalan kısmı yüzde 2 oranında artırılacak. 

Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın imzasıyla yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

İmar Barışı Başvurusunda Durum Tespiti Yaptırın, Doğru Beyanda Bulunun

“31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15/6/2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25’inin 31/7/2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmının yüzde 2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.”

 

Haberdar Olun!

Haberdar Olun!

En son güncel haberleri almak için mail listemize katılın

Teşekkürler Ederiz..