Pandemi ve Arsa Yatırımı

Arsa yatırımında yaşanan talep artışı gündemdeki yerini koruyor. Peki neden? Pandemi tüm dünya ile beraber ülkemizde de günlük yaşam ve alışkanlıkları değiştirdi. İzole yaşamın öne çıkması, doğaya dönüş, uzaktan çalışma olanaklarının artması ve müstakil konutlarda yaşamak isteyenler arsalara olan talebi artırdı. Bu nedenle de hem büyük hem de küçük yatırımcının gözü konuttan arsaya yöneldi. Artan bu talep ile beraber bu yıl villa imarlı arsa fiyatlarında %20’lik bir artış görüldü.

Arsa sahipleri de ellerinde bulunan arsaları, değerinin yükselmesi ile satışa çıkarmaya başladı. Böylece yatırımcılar yeni yaşam biçimlerine uygun bir yer sahibi olurken, arsa sahipleri kat be kat değerlenen arsalarını yükselen fiyatlarda satma imkanı buluyorlar. 

Bu noktada yatırımcının karlı bir yatırım için özenli ve detaylı bir araştırma yapma gerekliliği karşımıza çıkıyor. Çünkü arsa yatırımı, konut yatırımından farklı bir çok dinamiğe sahip. Arsa almadan önce ilgili arsanın bağlı bulunduğu Tapu Müdürlüğünde ve belediyede tüm yasal evraklar bir uzman tarafından gözden geçirilmelidir. Arsanın üzerinde yasal bir sınırlama olup olmadığı ve son olarak da muadilleri ile fiyatının doğru şekilde karşılaştırılması gerekmektedir.  

Arsa Yatırımı Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 9 Husus

Eğer siz de pandemi ile beraber yatırım tercihinizi bahçeli ev yapabileceğiniz bir arsadan yana kullanmak istiyorsanız, lisanslı uzmanlardan arsa ekspertiz raporu hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tapu Eksperi Türkiye’nin her ilinde aynı kalitede, her çeşit gayrimenkul için gayrimenkul değerleme hizmeti sunmaktadır.

Haberdar Olun!

Haberdar Olun!

En son güncel haberleri almak için mail listemize katılın

Teşekkürler Ederiz..