Soru – CevapKategori: Gayrimenkul DeğerlemeÜzerinde 50 yıllık bina bulunan arsa tapulu taşınmaz için konut kredisi kullanabilir miyim? Eksperin değerleme kriterleri nedir?
Ali Rıza Can diye sordu 4 sene önce

Merhaba
Arsa tapulu taşınmaz Mart ayında icraya arsa olarak satışa çıkarılmış ve A kişisi almıştır. Tapuda belirtilen ada parsel nolu yerde yaklaşık 50 yıllık bina bulunmaktadir. Dolayısıyla binanın iskan ve kat mülkiyet sorunu olmamalı. Burada yaşayan insanlar faturalarını her ay ödüyor. Eski tapuda da bahçeli kargir ev olarak geçmektedir. Şuan neden arsa niteliğinde bilmiyorum. Eski tapular üzerinden o dönemlerde konut kredisi de kullanılmış. Taşınmazda değişen birşey yok.
Sorum şu: Ben bu tapulu taşınmaz için konut kredisi kullanabilir miyim ? Kullanabilmek için ne yapılmalı ?
Diğer soru : Eksper taşınmaz için kat mülkiyeti vardır. Veya kat irtifakı mevcuttur. Kredi kullanımına uygundur raporunu neye göre vermektedir. Değerlendirme kriterleri nedir ?

1 Sorular
Ozlem Personel cevaplandı 4 sene önce

Merhaba Ali Rıza Bey,
Taşınmazın tapu ve belediyede yasal durumunun ve yerinde detaylı incelemelerinin yapılmadıktan sonra sağlıklı bir cevap vermek mümkün değil. Ekspertiz yapılarak kesin bilgiye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bize iletişim bilgilerinizi bırakın ve size geri dönüş yaparak detaylı bilgilendirmeyi yapalım. 0850 885 20 97 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili blog yazımızı okuyarak ekspertiz raporunun kapsamı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
https://www.tapueksperi.com/gayrimenkul-degerleme-raporunun-kapsami-nedir/