Soru – CevapKategori: Hukuki UyuşmazlıklarMiras paylaşımı sırasında sorun yaşıyoruz. Tüm gayrimenkullere ekspertiz yaptırmanın faydası olur mu?
Şenay Ünsal diye sordu 6 ay önce

İyi günler, aile arasında yıllardır miras paylaşımı konusunda sorun yaşıyoruz ve bir sonuca varamıyoruz. Bunun için tüm gayrimenkullere ekspertiz yaptırmanın faydası olur mu?

1 Sorular
Ozlem Personel cevaplandı 6 ay önce

Merhaba Şenay Hanım,
Miras paylaşımları sırasında ortaya çıkan en büyük sorunlardan bir tanesi de mirasa konu olan gayrimenkulün paylaşımı sırasında gayrimenkulün değeri ve nasıl pay edileceği konusunda ortaya çıkan uyuşmazlıklardır. Bu uyuşmazlıkları gidermek için tüm varislerin haklarını koruyacak, tarafsız bir şekilde hareket eden alanında uzman sorunun çözülmesinde etkin bir rol izleyen, bağımsız ve tarafsız bir şekilde hareket eden  gayrimenkul değerleme (ekspertiz) firmalarıdır. Bu anlamda miras paylaşımları sırasında gerek paylaşım öncesi ileride telafisi zor durumlarla karşılaşmamak için mutlak suretle ekspertiz yaptırılmasını tavsiye etmekteyiz. Konu ile ilgili blog yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Gayrimenkul Miras Paylaşımı Nasıl Olur?