Şanlıurfa’ da Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Hizmeti

Şanlıurfa ilinde lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen ekspertiz raporu hizmetinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın, tapu işlemlerinizi güvenle yapın!

Gayrimenkul Değerleme hizmetleri verdiğimiz Şanlıurfa ilinde, gayrimenkul hareketlerinin bölgelere göre dağılımını ve bu ildeki emlak piyasasını kısaca inceliyor, Şanlıurfa’da yapılan konut satışlarının risk analizini yapıyoruz.

Şanlıurfa tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Yüzyıllardır Şanlıurfa Avrupa’nın Ortadoğu’ya açılan kapısı konumundadır. Ülkemiz için Güneydoğu ve Doğu Anadolu arasındaki geçiş bölgesidir.

Bölgeler

Şanlıurfa 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin yirmi ikinci en yoğun ilidir. Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. Sırası ile bu ilçeler; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir’dir. 2017 verilerine göre şehrin en yoğun nüfusa sahip olan ilçeleri; Eyyübiye, Haliliye, Siverek ve Viranşehir’dir. Şehrin yüzölçümü 19.242 km² ‘dir. TÜİK verilerine göre 2017 yılı sonunda sahip olduğu nüfus 1.985.753 kişidir. Şanlıurfa GAP Bölgesinde önemli bir şehirdir çünkü bölgedeki ikinci en büyük nüfusa sahip şehir olarak, GAP Bölgesi nüfus yoğunluğunun %22,5’ine sahiptir.

Gayrimenkul Değerleme Şanlıurfa

Şanlıurfa Emlak Piyasası

Şanlıurfa emlak piyasası son dönemlerde yaşanan olaylar sebebi ile durağanlık gösterse de bölgedeki yatırımlar ve konumu nedeniyle pozitif olarak ivme kazanmaya başlamıştır. Bölgenin ana geçim kaynağı, tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. Yılda yaklaşık 3000 saatlik güneş alan Şanlıurfa, ülkemizin en fazla güneş gören bölgelerinden biridir. Bu avantajı ile güneş enerjisi üretim merkezi olma yolunda gerekli yatırımları almaktadır. Gelecek yıllar içerisinde Şanlıurfa ürettiği enerjiyi civar illere ve komşu ülkelere satacak pozisyona gelecektir. Aynı zamamanda Biogaz tesisleri yatırımcıları bölgeye çekmektedir. Bölgedeki yatırımların hız kazanması ve emlak piyasasının hızla yükselmesi beklenmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Şanlıurfa

GAP kapsamında Şanlıurfa’ya birçok yatırım yapılmıştır. Bunların içerisinde en önemlisi GAP Uluslararası Kargo Havaalanı’dır. 4300 m2’lik alana yapılan ve şehir merkezine yarım saat mesafede bulunan havalimanı şehrin Ortadoğu pazarına açılan bir kapı olmasını daha da güçlendirecektir.

Ek olarak havalimanının, Geçici Hava Gümrük Kapısı ilan edilmesi ticaret işlemlerini kolaylaştırmıştır.

Şanlıurfa’daki arsa, fabrika, iş yeri, konut ve ev gibi gayrimenkullerin yasal durumundan veya fiyatından emin olmak için emlak ekspertiz hizmeti alın.

Dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe Şanlıurfa’da bulunmaktadır. Çok tanrılı dönemin ilk inanç merkezi olan Göbeklitepe, yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Şanlıurfa için yabancı turistlerin gelmesi ve bölgeyi hareketlendirmesi şehrin gelişmesine katkı sağlamaktadır. 2017 yılında Şanlıurfa’da 19.332 konut satışı yapılmıştır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre 2018 yılı Mayıs ayına dek ise 7.590 konut satışı yapılmıştır. Şanlıurfa bölgesel yatırım teşvik uygulamalarında yer almaktadır. Teşvik sisteminden maksimum ölçüde yararlanmak isteyen yatırımcılar için bir cazibe merkezi olma yolundadır. Şanlıurfa bölgesindeki konut alış-satış hızı umut vermektedir.
Bu işlemler sırasında konut – ev değerleme hizmeti almak, ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçebilecektir. Şanlıurfa’da gayrimenkul alımı yapacak olanlar, ileride yaşayabilecekleri hak ve maddi kayıplarının önüne geçmek için lisanslı uzmanlarımızdan ekspertiz hizmeti alabilir.

Niteliğine göre Şanlıurfa’da en çok yapılan gayrimenkul değerleme (ekspertiz) türleri:

  • Konut (daire, villa) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İmarlı arsa, imarsız arazi (tarla, bahçe) değerlemesi (ekspertizi)
  • Ticari işyeri (dükkan, ofis, mağaza) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Ticari bina (plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • Kentsel dönüşüme yönelik değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Benzin istasyonu (akaryakıt istasyonu) değerlemesi (ekspertizi) hizmetleri
  • İnşaat seviye tespit, ilerleme değerleme (ekspertiz) hizmetleri
  • Proje değerlemesi ve fizibilite çalışmaları hizmetleri
  • Teminat değerleme hizmetleri